Ztracen v Koreji

Ztracen v Koreji
Deníček jednoho exchange studenta z FELu

Korea Republic vs. DPR Korea

1 dubna, 2009

Dneska se v Soulu konaly hned dvě velké akce – koncert Oasis a kvalifikační utkání mezi Severní a Jižní Koreou. Hodně foreign studentů tak plánovalo do Soulu vyrazit.

Akorát ne všichni jsme si včas obstarali lístky; tak jsem ráno vstal! a vyrazil podle Erikova návodu najít Hana Bank a koupit lístky na ten fotbal. Banku jsem našel, cca čtvrt hodiny jsem sledoval snahu hned tří lidí splnit moje přání, ale nakonec z nich vypadlo, že dneska už lístky neprodávají a že jedině přímo na stadionu.

Většina z nás se to rozhodla risknout a v půl páté jsem vyrážel s Danielem a Danielem do Soulu. Stadion jsme našli a i lístky úspěšně sehnali (30 000 wonů)! Pak jsme se postupně setkávali s jinýma skupinkama z Ajou a při tom sháněli něco k jídlu.

V 8 to začlo. Fakt hrála Jižní proti Severní! Žádnej apríl! Severokorejci hráli v bílém a Jihokorejci v oranžovém. Stadion byl skoro zaplněný…celkem pochopitelně zejména fanoušky Jižní Koreje. Nikde žádná severokorejská vlajka, žádnej kotel podporující každý kopnutí do míče Severokorejci.

Abych to zkrátil, fotbal mě zrovna nebere, tak nečekejte žádné popisy akcí. Atmosféra byla rozhodně uchvacující, ale fakt mi jich bylo líto, že jim nikdo nefandí. Nakonec vyhrála Jižní nad Severní 1:0 a celý stadion se nahrnul do metra 🙂

Vstupenka

Pár fotek je v galerii North vs. South. Video najde tady.

2 Responses to “Korea Republic vs. DPR Korea”

  1. comment number 1 by: Džavy

    http://www.koreatimes.co.kr/www/news/sports/2009/04/136_42657.html Severní Korea obvinila Jižní Koreu z otrávení svých hráčů…ráno prej nemohli vstát, zvraceli a bolela je hlava…co na to říct 🙂


  2. […] Dodávám slíbený video z fotbalu Jižní vs. Severní Koreje. […]

Leave a Reply

Name

Mail (never published)

Website