Ztracen v Koreji

Ztracen v Koreji
Deníček jednoho exchange studenta z FELu

Víza do Ruska

17 dubna, 2009

Samotný turistický vízum na 30 dnů přímo na ambasádě stojí 990,-. Konzulární oddělení ruský ambasády je v Korunovační 34, je to kousek pěšky od Letenskýho náměstí, pozná se podle fronty venku. Jsou tam pondělí až pátek 9:00 – 12:00. Docela se mi vyplatilo bejt tam v malý frontě už v cca 8:45, pak se v devět otevře a jde se víceméně hned na řadu.

Pro vízum potřebujete vyplněnou žádost (vyplňuje se všechno kromě 7) Zvoucí organizace), pas, kopii pasu (zadní dvoustránky), potvrzení o cestovním pojištění (myslim, že jim bude stačit naprosto cokoliv, kde bude vidět jméno a datum platnosti), 1 fotku a oficiální pozvání.

To se dá nejlíp sehnat na http://www.visatorussia.com; tam stačí vyplnit žádost o pozvání se stejnými údaji jako v té žádosti o vízum. Stojí to $30 a platí se online kartou (trochu jsem se bál, ale fakt to funguje a fakt si strhli jenom těch $30). Po cca dvou dnech pošlou mailem PDFko, který jenom stačí vytisknout a vzít s sebou. Ještě teda z toho opsat do žádosti do bodu 13) Název a referenční číslo turistické organizace (mělo by to bejt INTELSERVICECENTER, #0055). Později jsem ještě našel http://www.realrussia.co.uk, kde to stojí jenom £15.

Přines jsem to tam všechno (tj. 4 papíry, pas a fotku) a bez problémů (narozdíl od jiných lidí ve frontě) si to vzali a po deseti dnech jsem si opět bez problému vyzvedl hotový vízum (prokazujete se potvrzením o zaplacení). Česky tam moc nemluví. Kdyžtak je plno informací i na stránkách ambasády (http://www.czech.mid.ru/cz/).

Při pobytu v Rusku na jednom místě 3 a víc dnů je potřeba se nějak registrovat…měl by to za vás udělat hotel, ale v žádným předpokládám nebudete…no popravdě víc nevím; já se tomu ve vlaku vyhnul a i při opouštění Ruska ve Vladivostoku bez žádného záznamu o registraci nic neříkali.

Leave a Reply

Name

Mail (never published)

Website