Ztracen v Koreji

Ztracen v Koreji
Deníček jednoho exchange studenta z FELu

Plán cesty domů

24 března, 2009

Jasně, je trochu brzo, ale přecejenom je nejvhodnější doba začít reálně plánovat cestu z Koreje. Venku je tady zase pěkná kosa, tak můžu sedět na koleji a všechno pěkně nastudovat. Sice toho většinu do léta zase zapomenu, ale to hlavní si někam napíšu.

Takže můj současný plán je zhruba následující: užít si Koreu co nejvíc během semestru a co nejdřív po jeho skončení (cca 21. června) vyrazit trajektem do Číny.

Tam bych rád strávil 2-3 týdny. Chtěl bych vidět cca Peking, Hong Kong, Šanghaj, Xian, Lhasu,…nemyslím jenom města, ale pochopitelně hlavně přírodu a opravdovou Čínu. Bohužel mám zatím fakt problém s čínštinou. Čínsky jsem se naučil jenom „Ni hao“ (dobrý den), „Sije sije ni“ (děkuji), „Cej cijen“ (nashledanou), „Pi džu“ (pivo) a „Meňju ni chenpšijao lijan“ (jsi moc pěkná slečna).

Po Číně i z Číny se plánuju dostávat pozemsky, zejména vlakem. Chtěl bych pokračovat do JV Asie – Vietnamu, Laosu, Kambodže a Thajska. Kolik času tam strávit a co všechno vidět zatím netuším.

No a nakonec Malajsije, Indonésie, případně Filipíny. Někde tam bych každopádně rád sehnal workcamp. Dál už se asi z finančních ani časových důvodů nedostanu a tak bude na čase vyrazit směrem do Evropy.

Z Kuala Lumpur lítá AirAsia do jižní Indie (Tiruchirappalli) za cca 2000,- Kč, takže toho využiju. V Indii bych rád strávil aspoň 14 dnů – ono to tak nějak vyjde na přejetí z jihu na sever.

Zbývá cesta (opět vesměs vlakem) přes Pákistán do Íránu a pak Orient Expresem do Istanbulu. Odtud už je to do Prahy co by kamenem dohodil. Plánuju tam dorazit začátkem září.

Tak dejte vědět, kdo se kde připojíte 🙂

Leave a Reply

Name

Mail (never published)

Website