Ztracen v Koreji

Ztracen v Koreji
Deníček jednoho exchange studenta z FELu

Jak nezískat íránské vízum v Soulu

11 června, 2009

Moc pěkná a klidná íránská ambasáda se nachází poblíž několika dalších (Německo, apod.) kousek pod Itaewonem, poblíž hotelu Capital. Pozor, na některých mapách (hádejte 2x jakou mám já) je jako ambasáda blbě označená rezidence velvyslance.

Jsou tam denně 9:30 – 11:30, ale předem říkám, že tam na první pokus moc nepochodíte. Do Íránu je totiž potřeba oficiální pozvání potvrzené íránským ministerstvem zahraničí. Pozvání dostanete nejspíš od cestovky, ale jedete-li individuálně, jedna z mála možností je http://iranianvisa.com/. Funguje to podobně jako pozvání do Ruska, ale trvá to mnohem dýl. Vyplnit formulář není těžký, je potřeba naskenovat pas a počkat na odpověď. Cena je 35€ (stránky sice uvádějí 30€, ale už se nikde nepíše o transakčním poplatku) a jediným rozumným způsobem platby je MoneyBookers (obdoba PayPalu, která Íránu se sankcemi ze strany USA ještě pořád funguje). Doba vyřízení žádosti se ale značně liší od uvedených 7 pracovních dnů…u mě to má být 20. Po potvrzení zašlou potvrzovací kód na zvolenou ambasádu a tam si můžete jít teprv požádat o vízum. Doba zpracování žádosti o vízum a jeho cena jsou další poměrně neznámé veličiny.

Zatím vzhledem k jistým plánovaným změnám ve svém itinenáři nevím, jestli to vízum vůbec chci…tak jako tak bych si ho musel dělat někde po cestě, protože tady už to nestíhááám…

One Response to “Jak nezískat íránské vízum v Soulu”

  1. comment number 1 by: Džavy

    Tak nakonec jsem si to pozvání nechal udělat a poslat na íránskou ambasádu do Bangkoku…to bude ještě haluz 🙂

Leave a Reply

Name

Mail (never published)

Website