Ztracen v Koreji

Ztracen v Koreji
Deníček jednoho exchange studenta z FELu

Jak získat indické vízum v Soulu

7 května, 2009

Turistická víza do Indie se v Soulu vydávají pouze prostřednictvím agentury TT Service. Postup žádosti o vízum na jejich webu je bohužel trochu zmatený, tak se ho pokusím shrnout do nejzákladnějších bodů.

Pro turistické vízum jako občani ČR potřebujete pas, dvě fotky, vyplněnou žádost a 89750,- wonů (a po mně chtěli ještě kopii alien registration card). Formulář se dá stáhnout tady, nebo se dá tady přímo on-line vyplnit. Vízum platí 6 měsíců od data vydání a je vícevstupové.

TT Service se nachází přímo naproti indické ambasádě, takže nemusíte nic hledat. Žádosti se přijímají denně od 9:00 do 15:30 s polední pauzou 12:00 – 13:00. Nejjednodušší je dojet metrem na stanici Hannam; je tam i pěkná mapička a jenom jeden východ. Prakticky půjdete pořád rovně až narazíte na velkou křižovatku s mostem. Kousek za ní je po pravé straně nenápadná Korean Exchange Bank (KEB), kde musíte na přepážce složit ten poplatek na účet TT Service (630-005805-964). Mají tam na to už předvyplněné složenky, takže akorát dopíšete částku a jméno a je to.

No a s potvrzením z banky se vydáte podat žádost. To už je v pohodě a po týdnu jsem dostal zpátky pas i s vízem.

Leave a Reply

Name

Mail (never published)

Website